استفاده مکمل ها در بارداری، کاهش آلرژی در کودکان

تبلیغات

استفاده مکمل ها در بارداری، کاهش آلرژی در کودکان

استفاده مکمل های ویتامین D در دوران بارداری و کودکی کمک فراوانی به کاهش آلرژی آنها می کند. به گفته محققان ، مکمل های ویتامین D مانع از حساسیت آلرژی نسبت به گرد و غبار و همچنین آسم در دوران کودکی می گردد.
گزارشات تحقیق در نیوزلند جاکی از آن است که بیشتر افراد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری می کنند و در رژیم غدایی آنها ویتامین D به میزان کافی استفاده نمی شود.
آسم و آلرژی از مشکلات شایع در نیوزلند بوده و در این کشوذ 25 درصد از افراد 60 تا 72 سال مبتلا به آسم و 35 درصد افراد 11 تا 12 سال نسبت به گرد و غبار داخل خانه، گیاه، غذا و دیگر مواد آلرژی زا حساسیت نشان می دهند.
استفاده مکمل های ویتامین  D در هفته 27 بارداری و ادامه استفاده در دوران کودکی تا 6 ماهگی مانع از بروز این مشکلات در بچه ها خواهد شد. تشخیص آسم در سن پایین کار مشکلی است. استفاده این ویتامین منجر به تغییر در سیستم ایمنی بدن از زمان دوره جنینی تا اوایل کودکی می گردد. گیرنده های ویتامین D در بسیاری از سلول های ایمنی قرار دارند بنابراین ویتامین D روی عملکرد ایمنی نقش مهمی را دارد. تعادل این ویتامین در اواخر دوره بارداری و اوایل کودکی مانع از ابتلا به حساسیت آلرژی در دوران بچگی خواهد شد.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار